SM: Medalje za mitrovačke atletičare u Kruševcu

Tri medalje osvojili su atletičari AK „Sirmium“ od čega dve zlatne na juniorskom prvenstvu Srbije održanom proteklog vikenda u Kruševcu. Blistao je Ognjen Stojanović koji je trijumfovao u trci na 100 m sa novim ličnim rekordom na 100 m 10,74. Tako je obezbedio mesto u reprezentaciji Srbije za predstojeće prvenstvo Balkana u Rumuniji. Njegov trener Goran Pavlović zadovoljan rezultatom napominje da je ovo samo usputna stanica, a da su ambicije velika međunarodna takmičenja. Posebno je bila raspoložena štafeta „Sirmiuma“ u sastavu  Nemanja Jorgić, Aleksandar Sekulić, Dušan Džodan i Ognjen Stojanović koji su novi šampioni Srbije na 4×400 m pobedivši favorizovani beogradski Partizan, dok su na 4×100 osvojili srebrnu medalju. Sara Kiš je 100 m istrčala za 12,36 sekundi i bila četvrta. Iako je izborila pravo, Sara neće putovati na prvenstvo Balkana u štafeti Srbije jer pioniri po propozicijama ne mogu nastupati za starije juniore. Visoka četvrta mesta zauzeli su Ognjen Despić u bacanju koplja i Uroš Petrić u bacanju kladiva.