Preokret „Mege“ za pobedu protiv „Ostendea“

Košarkaši Mega Leksa su došli do druge pobede u Košarkaškoj Ligi šampiona pošto su posle fantastične odbrane u drugom poluvremenu i samo 22 primljena poena, savladali belgijski Telenet Ostende sa 76:70 (21:25, 14:23, 18:7, 23:15). Meč 6. kola Lige šampiona je odigran u sjajnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici a ključni periodu utakmice su bili serija Mege 18:2 u trećoj četvrtini kao i 10:0 u finišu utakmice kojom je Mega od 60:66 došla do 70:66.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio kapiten Rade Zagorac sa 17 poena. Kaba je postigao 14 a Jaramaz 13 poena dok je odličan u finišu bio i Kostja Mušidi sa dve trojke u poslednjim minutima meča od kojih je druga za plus 5 na minut do kraja bila ključna.

mega_ostende_22112016_0033

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Mega je otvorila meč sa trojkama Novaka i Kabe. Na početku je viđena izjednačena igra a istakli su se Zagorac sa košem uz faul iz teške pozicije kao i Jaramaz i Tejić sa odličnim zakucavanjima posle prodora. Ipak, u finišu je pala koncentracija pa trojkom Voldena Ostende vodi 21:25 posle prve četvrtine.

Druga četvrtina počinje dobrom rolom Jaramaza ali je usledio period bez poena Mege koji koristi Ostende za plus 7, 29:36. Mega prekida post u napadu ali usledio je i pad u odbrani pa se na poluvreme otišlo sa 35:48, što je bila i najveća prednost Ostendea u toku meča.

Posle pauze na poluvremenu, usledila je fantastična serija Mege gde je uz 18 postignutih poena punih 8 i po minuta držala Ostende na samo 2. U tom periodu se između ostalih istakao i Radovan Đoković koji je sa klupe uneo sigurnost u igru Mege koja prelazi u vođstvo 53:50. Usledio je mali pad koncentracije u odbrani i mini serija gostiju za 53:55 na kraju treće četvrtine.

mega_ostende_22112016_0039

U poslednjoj četvrtini su gosti imali plus 6 na 5 minuta do kraja ali je karakter igrača Dejana Milojevića ponovo došao do izražaja. Zagorac vezuje koš i trojku a potom je iza linije 6.75 bio precizan Mušidi za 68:66. Kaba se potom snalazi odlično pod košem, Ostende pogađa u narednom napadu dva slobodna bacanja ali Mušidi uzvraća novom trojkom za 73:68. Pokušao je Ostende do kraja da ugrozi Megu ali je Kaba zakucavanjem posle skoka u napadu istovremeno i zakucao novu pobedu Mege.

sap_0070

Posle 6 kola u D grupi Košarkaške Lige šampiona Mega Leks ima skor od 2 pobede i 4 poraza a u subotu od 19 časova nastavlja takmičenje u ABA ligi gostovanjem Partizanu NIS.

Mega Leks: Mušidi 12, Đoković 4 (5 skokova, 4 asistencije), Jaramaz 13 (7 skokova), Veljković, Milisavljević, Glogovac 7, Kaba 14 (6 skokova), Zagorac 17 (5 skokova, 3 ukradene lopte), Čančar (5 skokova), Simeunović 3, Tejić 8, Novak 5.

Telenet Ostende: Lambreht, Volden 15, Hemelers, Mvema, Žile 7, Salumu 11, Katić 9, Bukiču 6, Đorđević 6, Jagodić-Kuridža 2, Kestelot 5, Njubil 9.

Autor: bcmegabasket.net