Румске гимнастичарке припремају се за државно првенство крајем новембра

Вредне гимнастичарке Гимнастичко ритмичко соко клуба „РУ РИТ МА“ вредно и предано тренирају за државно првенство које их очекује крајем новембра. Пласман на државном првенству су избориле захваљујући добром наступу на ИВ Купу Војводине које је одржано у Новом Саду.

Екипа 1-4 разреда: Јана Малобабић, Емилија Китић, Ана Врањковић, Јована Тркуља, Николина Новчић, Тара Малетић, Мила Дражић, Дуња Радвањ и Катарина Катић освојиле су је 3. место на такмичењу и у укупном пласману посматрајући сва четири кола.

У појединачном пласману након сва четири кола Николина Новчић освојила је 3. место.

Екипа 7-8 разред: Милица Држајић, Елвана Стајки, Сара Зинајић и Ива Ђумић освојиле су 2. место и на такмичењу у Новом Саду и укупном пласману.

За овакав успех гимнастичарки заслужни су тренери Љилана Орловић и Душица Орловић.

Нема сумње да ће гимнастичарке ритмичко соко клуба „РУ РИТ МА“ остварити добар успех како на државном првенсту које их очекује крајем новембра, тако и на многим такмичењењима које их очекују следеће године.