“Mega“ poražena od “Budućnosti VOLI“

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli sa pobedom da zaključe 2016. godinu pošto su u Podgorici izgubili od ekipe Budućnost VOLI sa 88:80 (11:26, 26:11, 27:21, 24:22). Meč 16. kola ABA lige je sjajno započeo za Megu koja je imala plus 17 na početku druge četvrtine ali je Budućnost uspela brzo da se vrati u igru i da na krilima Vilijamsa preokrene meč i pobedi. Dejan Milojević na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Simeunovića i Tejića, kao ni na Glogovca koji zbog visoke temperature nije bio u sastavu ekipe. Nemanja Kapetanović je na kraju meča debitovao za Megu postigavši 2 poena.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Rade Zagorac sa 23 poena i 9 skokova dok je Alfa Kaba postigao 18 poena uz 11 uhvaćenih lopti. Budućnost je predvodio Markus Vilijams sa 22 poena i 9 asistencija. Posle 16 kola Mega ima 5 pobeda i 11 poraza dok je Budućnost zabele

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Rade Zagorac sa 23 poena i 9 skokova dok je Alfa Kaba postigao 18 poena uz 11 uhvaćenih lopti. Budućnost je predvodio Markus Vilijams sa 22 poena i 9 asistencija. Posle 16 kola Mega ima 5 pobeda i 11 poraza dok je Budućnost zabeležila 11 pobeda i 6 poraza. Naredni meč Mega Leks igra u utorak 3. januara kada će u okviru 11. kola D grupe Košarkaške Lige šampiona, u Litvaniji gostovati ekipi Juventus Utena.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom Novak, Jaramaz, Zagorac, Spasojević i Kaba. Na početku meča je viđena sjajna igra Mege na obe strane terena. U odbrani su zatvorili sve puteve ka košu a u napadu su odlično otvorili Kaba i Zagorac. Trojkom Spasojevića Mega posle 6 minuta ima plus 13, 2:15. Mega dominira skokom a nova trojka, ovoga puta pogađa Jaramaz, odvodi ekipu Dejana Milojevića na plus 16, 4:20. Domaća ekipa uspeva da poveže redove u napadu i da smanji na 10 poena razlike ali Kaba sa linije slobodnih bacanja i Čančar trojkom zaključuju 11:26 posle prve četvrtine uz odnos skokova 3 prema 16 u korist Mege.

Druga četvrtina posle uvodnih poena Zagorca iz skoka u napadu za plus, donosi seriju poena Budućnosti. Marelja uspeva da pogodi posle skoka u napadu a potom i da na odličnu asistenciju Zagorca zakuca loptu. Vilijams pokreće novu seriju poena za vođstvo Budućnosti 34:33 u 19. minutu. Kaba je polovičan sa linije slobodnih bacanja a posle dobre odbrane Mege i 6. skoka u napadu Zagorca, Novak pogađa trojku. Sa druge strane uzvraća Popović pa se na poluvreme otišlo sa 37:37.

Drugo poluvreme počinje serijom poena Vilijamsa koji dovodi Budućnost do plus 7. Zagorac sa dve trojke i dugom dvojkom drži Megu u igri. Pridružuje mu se Spasojević koji pogađa prvo sa vrha kapice a potom se dobro snalazi u reketu. U finišu četvrtine Čančar pogađa trojku za minus 3 ali Rejnolds uzvraća za 64:58 pred poslednju četvrtinu.

U poslednjih 10 minuta problemi sa ličnim greškama su dodatno otežali posao Megi pa su ranije meč završili Zagorac, Kaba i Marelja. Budućnost je uspela da se odvoji na sigurnu prednost koju je Mega u finišu uspela da smanji na konačnih 88:80.

Budućnost VOLI: Rejnolds 8, Vilijams 22, Suad Šehović 3, Subotić 4, Sead Šehović 13, Gordić 11, Baćović,Ilić, Savović 11, Klasen 1, Nikolić 10, Popović 5.

Mega Leks:  Mušidi 1, Đoković, Jaramaz 8 (6 asistencija), Spasojević 7, Kaba 18 (11 skokova), Zagorac 23 (9 skokova), Čančar 11 (5 skokova), Novak 5 (6 skokova), Kapetanović 2, Marelja 5.

ila 11 pobeda i 6 poraza. Naredni meč Mega Leks igra u utorak 3. januara kada će u okviru 11. kola D grupe Košarkaške Lige šampiona, u Litvaniji gostovati ekipi Juventus Utena.

Izvor:bcmegabasket.net