„Mega“ pobedila „Igokeu“ u Laktašima

Košarkaši Mega Leksa su zabeležili treću pobedu u ABA ligi pošto su u okviru 9. kola regionalnog takmičenja savladali Igokeu u Laktašima (BiH) sa 64:67 (11:20, 12:11, 22:22, 19:14). U još jednom uzbudljivom finišu, uz sjajnu timsku odbranu, Jaramaz je sa dve trojke u poslednja dva minuta doneo prednost koju je Mega uspela da sačuva i zabeleži pobedu.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Zagorac sa 18 poena i 10 skokova i Novak sa 13 poena dok je Igokeu predvodio Radivojević sa 18 poena. Mega je na ovom meču zbog povreda bila lišena pomoći Tejića, Spasojevića i Čarapića dok je Stefan Glogovac imao debitantski nastup u takmičarskom meču posle povratka iz povrede zadobijene u pripremnom periodu. Glogovac je odigrao odlično pošto je za 10 minuta na terenu imao 8 poena uz sjajnu odbranu u ključnim momentima meča.

normal_img_6794

Posle 9 kola Mega Leks ima skor od 3 pobede i 6 poraza dok je Igokea zabeležila 4 pobede i 5 poraza. Naredni meč Mega Leks igra u sredu od 20 časova kada će u okviru 5. kola Košarkaške Lige šampiona gostovati francuskom Strazburu.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Odlična odbrana Mege na početku meča je naterala Igokeu na šuteve iz teških pozicija i izgubljene lopte a istakao se i Mušidi sa sjajnom rampom u kontri domaće ekipe. Mega je povela 6:0 a prve poene je Igokea postigla posle više od 4 minuta igre. Novak i Zagorac trojkama odvode Megu na plus 12, 6:18 da bi potom po u igru ušao Stefan Glogovac, po prvi put posle povrede zadobijene tokom pripremnog perioda Mege. Prva četvrtina je završena rezultatom 11:20.

U drugoj četvrtini je nastavila da funkcioniše odbrana Mege ali je stao napad pa je Igokea smanjila na 15:20. Ipak, Mega je uspela da odbije napad sa trojkama Novaka i Zagorca a na poluvreme se otišlo sa 23:31.

igokea-2

Slab početak drugog poluvremena Mege je iskoristila Igokea da serijom poena pređe u vođstvo 37:35. Tada na scenu stupa Glogovac sa košem iz odbojke, poenima uz faul i potom trojkom za povratak vođstva Mege, 45:53 pred poslednju četvrtinu.

Poslednjih 10 minuta bolje počinje Igokea koja smanjuje na 52:55. Jaramaz potom pogađa trojku ali je Robinson vraća pa se u poslednjih 5 minuta ušlo sa plus 1, 57:58. Ipak, u prelomnim trenucima, Jaramaz pogađa dve trojke što je uz odličnu timsku odbranu bilo dovoljno za pobedu Mege pošto su posle trojke Radivojevića na tri sekunde do kraja igrači Mege uspeli da sačuvaju loptu.

Mega Leks: Mušidi 3, Đoković 5, Jaramaz 9, Veljković, Milisavljević, Glogovac 8, Kaba 7 (9 skokova), Zagorac 18 (10 skokova), Čančar 2, Simeunović 2 (9 skokova i 5 asistencija) i Novak 13 (6 skokova).

Igokea: Pašajlić 2, Mićović 8, Talić 3, Robinson 12, Pešaković, Milošević, Albijanić 6, Radivojević 18, Mahkovic 5, Fortenberi, Rikić 10.

Izvor: bcmegabasket.net