Поводом обележавања 7. априла Светског дана здравља, Дом здравља „Др Душан Савић Дода“ позива грађане општине Беочин да се прикључе низу активности и бесплатних превентивних прегледа који ће бити организовани у периоду од 6. до 17. априла.
У циљу унапређења здравља становништва и подизања свести о значају превенције и промоције здравих стилова живота, планиране јавне акције у фокус стављају бесплатне превентивне прегледе, рекреацију али и теренске активности лекара у свим месним заједницама беочинске општине.
6. Април – бесплатни превентивни прегледи у Дому здравља у Беочину
У понедељак, 6. априла у Дому здравља „Др Душан Савић Дода“ у Беочину, у периоду од 9 до 11 часова сви заинтересовани грађани моћи ће да измере крвни притисак, сатурацију и ниво шећера у крви, а у сарадњи са Црвеним крстом Беочин биће одржана и показна вежба о пружању прве помоћи и како поступити код срчаног застоја.
Циљ ове акције је рано откривање фактора ризика од хроничних болести код становништва као и едукација грађана о значају редовне контроле здравља и поступања приликом пружања помоћи здравствено угроженим особама.
7. Април – рекреативна шетња „За здравље“
Поводом обележавања Светског дана здравља, у уторак, 7. априла у сарадњи са Општином Беочин и партнерима, беочински Дом здравља организује рекреативну шетњу „За здравље“, од Манастира Беочин до излетишта „Рим“.
Скуп учесника је у 11 часова код Манастира Беочин а за све старије суграђане биће организован превоз од централне аутобуске станице у Беочину са поласком у 10.30 часова.
Циљ ове акције је промоција физичке активности као једног од кључних фактора очувања здравља као и промоције здравих навика и стилова живота.
14.-17. Април – теренске активности у месним заједницама
У периоду од 14. до 17. априла планиран је обилазак свих месних заједница на територији општине Беочин а за грађане ће бити омогућени превентивни прегледи, мерење нивоа шећера у крви, мерење сатурације као и саветодавни рад лекара.
Прегледи ће се организовати на пунктовима испред Месних заједница, према следећем распореду:
14. април
- МЗ Раковац – од 8 до 9 часова
- МЗ Беочин село – од 10 до 11 часова
15. април
- МЗ Бразилија – од 8 до 9 часова
- МЗ Черевић – од 10 до 11 часова
16. април
- МЗ Баноштор -од 8 до 9 часова
- МЗ Свилош – од 9.30 до 10.30 часова
- МЗ Грабово – од 11 до 12 часова
17. април
- МЗ Луг од 8 до 9 часова
- МЗ Сусек од 10 до 11 часова
Светски дан здравља обележава се ове године под слоганом „Заједно за здравље-станимо уз науку“ и спроводи се широм Србије како у великим градовима тако и у мањим руралним срединама у циљу приближавања здравствених услуга грађанима стављајући у фокус превенцију болести.