Бивша пруга у Врднику добија нову намену – уређује се стаза за шетаче и бициклисте до Кудошког језера

ФОТО/Општина Ириг

У Врднику је у току реализација значајног инфраструктурног пројекта који ће у великој мери допринети развоју туристичке понуде овог бањског места. Некадашња траса железничке пруге, која је деценијама ван употребе, ускоро ће постати модерна пешачко-бициклистичка стаза, која ће Врдник повезивати са Кудошким језером у Павловцима.

Реч је о стази дужине око пет километара, ширине између 2,5 и 3 метра, која ће од центра Врдника бити пресвучена асфалтом, док ће се на деоници ка Павловцима користити бехатон плоче. Дуж целе трасе биће постављено јавно осветљење, одморишта и заштитне баријере, како би простор био безбедан и пријатан за све кориснике.

„Идеја да се стара железничка траса искористи за нову, корисну намену постоји већ дуго. Захваљујући средствима која смо добили кроз пројекат финансиран од стране Светске банке, коначно ћемо ту визију и реализовати. Овај пројекат ће бити велики добитак како за мештане, тако и за туристе који све више посећују Врдник у потрази за природом, миром и активним одмором“, изјавио је председник Општине Ириг Тихомир Стојаковић, који је заједно са замеником председника Миодрагом Бебићем обишао локацију радова.

Стаза ће бити искључиво намењена пешацима и бициклистима, уз јасно дефинисану забрану кретања моторним возилима. На свим прилазима и мостићима биће постављене физичке баријере како би се обезбедила максимална безбедност корисника.

Стојаковић је нагласио и да реализација пројекта неће представљати финансијски терет за локални буџет, али ће значајно обогатити понуду садржаја у једној од најпосећенијих туристичких дестинација у Срему.

Ова инвестиција део је ширег програма унапређења туристичке инфраструктуре у општини Ириг, са циљем стварања услова за боравак у природи и активан туризам током целе године.

Loading