Рукометашице Рукoметног клуба Рума оствариле су изванредан почетак нове сезоне у највишем рангу такмичења у Србији – Аркус лиги, савладавши прошлогодишње вицешампионке, екипу Железничара из Инђије, резултатом 25:23 (12:10). Ова победа представља значајан успех за румски рукомет и уписује се златним словима у историју клуба.
Утакмица одиграна 12. септембра у Спортском центру „Рума“ пред око 500 узбуђених навијача протекла је у великој борби и неизвесности, али су домаће рукометашице током целог меча одржавале предност од два до четири гола. Најефикаснија у екипи била је Тамара Коцић са 7 голова, праћена Хеленом Инђић са 4, док су свој допринос победничком тиму дали и Зорана Чаврић (3), Марија Маринковић (2), Јелена Вукмирић (2), Николина Ћурчин (2), Јована Аврамовић (2), Невена Тодоровски (2) и Зорана Игњатовић (1).
Највећи херој меча била је голманка Јована Васиљковић, која је, иако је само неколико сати пре почетка утакмице доживела саобраћајну незгоду, показала невероватну борбеност и хладну крв. Њене одбране биле су кључне за победу и спречиле су противничку екипу да направи преокрет у кључним тренуцима. За свој сјајан наступ проглашена је најкориснијом играчицом утакмице.
Поред Јоване, у тиму су наступиле и Емилија Ђокић, капитен екипе Бранислава Савић, Јована Вукмирић, Александра Чубрилов, Ања Пенић и Маша Живковић.
Овај тријумф даје додатни мотив румским рукометашицама да наставе са одличним играма и у наставку сезоне, а верна публика са нестрпљењем ишчекује нове спортске успехе.
![]()