Sremska Mitrovica: Pobeda Mega Leksa protiv Olimpije

Košarkaši Mega Leksa su posle velike borbe i preokreta savladali Union Olimpiju sa 86:85 (18:25, 20:25, 29:24, 19:11) u okviru meča prvog kola ABA lige. Mega je u toku meča gubila i sa 14 poena razlike, ali je sjajnom odbranom u finišu uspela da dođe do pobede na startu sezone. Alfa Kaba je na 20 sekundi do kraja pogodio oba slobodna bacanja za prvo vođstvo Mege posle dužeg vremena. U poslednjem napadu Mega je odigrala sjajnu odbranu i naterala Mesičeka na šut iz teške pozicije koji je on promašio za veliko slavlje na parketu i tribinama hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici.

Najbolji u redovima Mege je bio kapiten Rade Zagorac sa 18 poena i 13 skokova (indeks 27). Jaramaz i Tejić su takođe ubacili po 18 poena dok je Kaba imao 17.

Posle sjajnog uvoda u meč i lepe slike u hali Pinki u Sremskoj Mitrovici, Mega je bolje započela meč pa je sredinom prve četvrtine došla do plus 7, 18:11. Usledio je veliki pad u igri i serija Olimpije koja je došla na 14 poena prednosti u 13. minutu. Tejić i Zagorac pokreću Megu ali je Olimpija trojkama održala prednost za 38:50 na poluvremenu.

mega_olimpija_29092016_0047

Mega je zaigrala daleko bolje u odbrani početkom drugog poluvremena pa je poenima Zagorca sa slobodnih bacanja došla do 55:55. Džeferson pogađa teške šuteve za Olimpiju i ponovo odvodi goste na dvocifrenu prednost, 57:67. Treća četvrtina se završila poenima Kabe za 67:74.

U poslednjih 10 minuta je ponovo Mega stegla odbranu i došla trojkom Tejića do izjednačenja ali se u poslednji minut ušlo sa plus tri za goste. Tada je na scenu stupio pobednički mentalitet izabranika Dejana Milojevića pa su uz odličnu odbranu, Jaramaz i Kaba bili precizni sa slobodnih bacanja. Timska odbrana Mege je naterala goste na težak šut u poslednjim sekundama i promašaj za veliki trijumf.

Naredni meč Mega Leks igra u utorak od 19 časova u Železniku.

Izvor: bcmegabasket.net