Mega Leks poražen od Crvene zvezde mts

Košarkaši Mega Leksa  izgubili su od Crvene zvezde mts sa 96:76 (32:14, 24:17, 21:24, 19:21) u četvrtom kolu ABA lige. Mega je u prvom poluvremenu u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu imala velikih problema u odbrani, što je Crvena zvezda, uz odličan šut iz igre, iskoristila da dođe do velike prednosti koju Mega nije uspela da ugrozi do kraja meča.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Marko Tejić sa 19 poena. Na ovoj utakmici je debitovao Jovan Novak koji je postigao 13 poena.

Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Đoković, Zagorac, Spasojević i Tejić. Zvezda je bolje počela meč pa je šutevima za tri povela sa 13:4 posle četiri minuta igre. Potom pogađaju Jaramaz i Zagorac ali Zvezda nastavlja da šutira sjajno i stiže do velike prednosti posle prvih 10 minuta, 32:14.

U drugoj četvrtini se razigrao Tejić ali je i dalje veliki problem bila odbrana pa je prednost domaće ekipe nastavila da raste pa se na poluvreme otišlo sa 56:31 uz osam pogođenih trojki domaće ekipe i šut za dva poena od 78 procenata.

Posle slabijeg starta treće četvrtine, Mega je uspela da poveže nekoliko pogođenih šuteva a posebno je bio raspoložen Marko Tejić koji je vezao 10 poena u ovom periodu. Na poslednjih 10 minuta se otišlo sa 77:55.

U poslednjem periodu je Mega dobrim delom odigrala dobru odbranu pa je Zvezda prve poene postigla posle tri i po minuta igre. Poenima Zagorca sa linije slobodnih bacanja, Mega se spušta na 77:59 ali je u usledila serija Zvezde 8:0. Ipak, Mega uspeva da iskontroliše igru, Novak pogađa nekoliko šuteva pa je rezultat na kraju bio 96:76.

Posle četiri kola, Mega Leks ima skor od jedne pobede i tri poraza i u narednom kolu u subotu 15. oktobra od 19 časova u Sremskoj Mitrovici dočekuje Cedevitu.

Crvena zvezda mts: Rebić, Dangubić 16, Mitrović 19, Lazić 10, Simanić 4, Dobrić, Simonović 11, Dženkins 8, Gudurić 8, Jović 10, Kuzmić 6, Bjelica 4.

Mega Leks: Mušidi 5, Đoković, Jaramaz 9, Veljković, Spasojević 6, Milisavljević 4, Kaba 9, Zagorac 4, Čančar 7, Simeunović, Tejić 19, Novak 13.

Izvor: bcmegabasket.net